Polish Orphans Charity

Jubileusz 10 – lecia działalności stypendialnej Fundacji Polish Orphans Charity w Radomiu - 2016

W roku 2016 przypadł Jubileuszu 10 – lecia działalności stypendialnej Fundacji Polish Orphans Charity w Radomiu.
Z tej okazji zorganizowaliśmy szereg imprez.

21 października otworzyliśmy  wystawę fotografii Zbigniewa Staniszewskiego Kanada – Ontario lśniące wodą. 
22 i 23 października zorganizowaliśmy w restauracji „Teatralna” – „weekend z kuchnią kanadyjską”. 
W sali USC w Radomiu 24 października odbyło się Jubileuszowe X wręczenie stypendiów. W uroczystości udział wzięli dostojni goście:
Jeremy Wallace – Radca Polityczny Ambasady Kanady w Polsce oraz reprezentująca dr Ryszardę Russ – Grace Jędrzejczak. Stypendia otrzymało 25 uzdolnionych artystycznie dzieci. Po uroczystości pan  Jeremy Wallace otworzył wystawę zdjęć z najpiękniejszych miejsc w Kanadzie. Wieczorem w Szkole Muzycznej w Radomiu otworzyliśmy wystawę plastyczną stypendystów. Po wystawie odbył się koncert muzyczny naszych stypendystów.
25 października odbyła się wizyta i spotkanie z młodzieżą J.E. Stephena de Boer Ambasadora Kanady w Szkole Partnerstwa Międzynarodowego z oddziałami  dwujęzycznymi im Unii Europejskiej w Radomiu.  Następnie pan Ambasador wygłosił wykład dla studentów z Wyższej Szkoły  Handlowej  w Radomiu na temat wielokulturowości Kanady. Po wykładzie nastąpiło otwarcie wystawy o Arktyce Kanadyjskiej. Końcowym akordem tego dnia był otwarty koncert piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu Michała  Łanuszko. 
26 października odbyło się wręczenie stypendiów dla dzieci i młodzieży z terenu Mazowsza. Uroczystość z udziałem J.E. Stephena de Boer - Ambasadora Kanady i Zdzisława Sipiery - Wojewody Mazowieckiego odbyła się w Mazowieckim  Urzędzie   Wojewódzkim  w Warszawie przy Placu Bankowym 3/5. Stypendia otrzymało 30 uzdolnionych sierot mieszkających na terenie całego Mazowsza.
27 października odbyło się spotkanie z Kamilą Kielar– podróżniczką po Północnej Kanadzie. 3 listopada otworzyliśmy wystawę plastyczną Katarzyny Podniesińskiej i Michała Wasika. Obie imprezy odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.
4 listopada wystawą  plastyczną osób niepełnosprawnych  z udziałem naszego specjalnego stypendysty z roku 2009 - Jerzego Ratyńskiego zakończyliśmy uroczystości jubileuszowe.